Vírusy.sk - Informačný web server (www.virusy.sk)

Novinky - PC Vírusy - AV Systémy - Virus Bulletin - Download

_Novinky__
Editoriál
Novinky

_PC Vírusy__
Popisy vírusov
Vírusový radar
Poplašné správy
Napadnutý vírusom?
Diskusia o vírusoch

_AV Systémy__
AV programy
AV spoločnosti
AV testy
Trial verzie AV
Online verzie AV
Jednoúčelové AV
Diskusia o AV

_Virus Bulletin__
Virus Bulletin
Virus Bulletin
2004-2005

_O Vírusoch__
eKonferencie
Encyklopédie
Publikácie

_Redakcia__
Kontakt
Spolupráca

_Partneri__
LTC.sk

_Spriatelené sajty__
AVIR.sk
DrWeb32.sk
AEC.sk
Grisoft.cz
BitDefender.com
Info Consult.sk

 

 
 
2001-12-30 09:25:00 - Martin LEPIŠ - Poplašné správy
MS Internet Explorer 6.0 & AV-bezpečnosť

V priebehu predchádzajúcich dní sa na českom serveri Atlas.cz objavil medzi stovkami klasických reklamných bannerov i jeden skvost, ktorý bolo možné len ťažko prehliadnuť, či ignorovať. Používateľom totiž kládol zaujímavú otázku: "Bojíte se virů?" a zároveň ponúkal aj priam nepochopiteľné - zavádzajúce - odporúčanie: "Nainstalujte si nový Internet Explorer 6 ... Ochrana proti nejnovějším virům". Aplikácia MS Internet Explorer 6.0 prináša so sebou určité prvky elementárnej, no žiaľ nedostatočnej ochrany proti počítačovým vírusov a iným škodlivým kódom. Na strane druhej (... a to už tvorcovia bannera neprezentujú), od okamihu jeho uvedenia na trh takmer denne fascinuje všetkých používateľov stále novými a čoraz "brilantnejšími" bezpečnostnými dierami... .


... Ukážka bannera ...

... Ukážka bannera ...


Pravdu povediac, inštaláciu nového MS Internet Explorera 6.0 väčšina z nás vykonala už len zo zvedavosti hneď po jeho oficiálnom zverejnení na stránkach spoločnosti Microsoft. Od toho okamihu už uplynul nejaký ten čas a široká používateľská verejnosť sa pravdepodobne nestačí čudovať tomu, ako rýchlo a s akým nasadením programátorská elita Microsoftu produkuje stále nové bezpečnostné záplaty s tvrdením, že zvyšujú aktuálnu bezpečnosť svojho produktu a dbajú tak o všetkých svojich používateľov. Škoda len, že realita je troška iná... .
MS Internet Explorer 6.0 už v čase svojho vzniku obsahoval staré, zdedené chyby a bezpečnostné diery po predchádzajúcej edícii tohto programu. Za určité nie však príliš šťastné novinky a inovácie možno považovať v súvislosti s týmto produktom vytvorenie modulov umožňujúcich kontrolu/blokovanie nežiaducich ActiveX prvkov a elementov cookies, či doplnenie aplikácie MS Outlook Express slúžiacej pre prácu s elektronickou poštou o možnosť blokovania nebezpečných emailových správ a ich príloh. Práve posledný z menovaných modulov sa stretol v radoch používateľov zo značnou kritikou, nakoľko nie vždy robí to, čo sa od neho žiada. Veď uznajte, že ak dostanete od kolegu alebo známeho email s priloženým .XLS, .DOC, .RAR, ... súborom a bezpečnostný modul v aplikácii MS Outlook Express ho označí za nebezpečný a nedovolí Vám s ním manipulovať nie je príliš veľkou "výhrou".

Ako je teda vidieť a v praxi možné i doskúšať MS Internet Explorer 6.0 v žiadnom prípade neponúka používateľom počítačov dostatočnú ochranu pred modernými vírusmi a inými škodlivými kódmi. V porovnaní s aktuálnymi verziami AV-systémov zabezpečujúcimi AV-ochranu z komplexného hľadiska sú bezpečnostné prvky MS Internet Explorera len bezcennou kvapkou v bezodnom oceáne.

P.S.: Na záver ešte jedna maličkosť v súvislosti s poskytovanou verziou MS Internet Explorer 6 na serveri Atlas.cz. Ak ste náhodou vyššie spomínanej reklame už stihli naletieť, stiahnuť si i nainštalovať nový MS Internet Explorer vedzte, že ten predstavuje pôvodnú "deravú" edíciu, ktorá na to, aby Vás aspoň čiastočne ochránila pred vírusmi bude potrebovať výdatnú a čo najrýchlejšiu aktualizáciu, napr. prostredníctvom služby MS Windows Update.


"Nie je všetko zlato, čo sa blyští... ."Systémové hlásenie:
Pri generovaní stránky sa vyskytla nasledujúca chyba - nepodarilo sa nájsť požadovaný zdroj dát!

Na odstránení vzniknutého stavu sa intenzívne pracuje, skúste navštíviť naše web stránky o niečo neskôr.