Vírusy.sk - Informačný web server (www.virusy.sk)

Novinky - PC Vírusy - AV Systémy - Virus Bulletin - Download

_Novinky__
Editoriál
Novinky

_PC Vírusy__
Popisy vírusov
Vírusový radar
Poplašné správy
Napadnutý vírusom?
Diskusia o vírusoch

_AV Systémy__
AV programy
AV spoločnosti
AV testy
Trial verzie AV
Online verzie AV
Jednoúčelové AV
Diskusia o AV

_Virus Bulletin__
Virus Bulletin
Virus Bulletin
2004-2005

_O Vírusoch__
eKonferencie
Encyklopédie
Publikácie

_Redakcia__
Kontakt
Spolupráca

_Partneri__
LTC.sk

_Spriatelené sajty__
AVIR.sk
DrWeb32.sk
AEC.sk
Grisoft.cz
BitDefender.com
Info Consult.sk

 

 
 
2002-03-30 09:15:00 - Martin LEPIŠ - Novinky
CHIP CD 4/2002 & problematika AV-bezpečnosti...

Čochvíľa je tu mesiac apríl a spolu s ním sa na pultoch novinových stánkov objaví ďalšie - štvrté tohtoročné číslo českého počítačového magazínu CHIP, ktoré tak ako každý rok aj tento raz si zvolilo za hlavnú tému tohto mesiaca, problematiku dátovej a AV-bezpečnosti. Okrem bohatého obsahu samotného časopisu si na svoje prídu najmä používatelia CHIP CD, ktoré okrem klasickej nádielky softvérových systémov, praktických nástrojov a opravných balíkov pre produkty spoločnosti Microsoft obsahuje aj množstvo aplikácií pre zvýšenie dátovej - komunikačnej i AV-bezpečnosti počítačov - či už jednotlivo alebo v rámci počítačových sietí. K dispozícii sú samozrejme aj off-line verzie vybraných českých a slovenských web sajtov venovaných aktuálnej problematike ponúkajúcich množstvo zaujímavých a cenných informácií... .

Už v minulosti si čitatelia časopisu CHIP, či skôr používatelia CHIP CD zvykli na bohatú nádielku voľne použiteľných AV-systémov pre nekomerčné účely. Tentoraz si budú môcť záujemcovia o AV-bezpečnosť opäť vybrať z radu špičkových AV-systémov najmä zahraničných tvorcov, ako napr.: AVAST32 3.0x (Alwil Software), AVG 6.0.x (Grisoft), Kaspersky Anti-Virus 4.0 (Kaspersky Labs.), Norman Virus Control 5.2x (Norman ASA), Panda Anti-Virus Titanium 2.1x (Panda Software) a pod.. Pre používateľov bez pripojenia na Internet je dostupná aj pomerne aktuálna zbierka aktualizačných modulov databáz vírusových reťazcov i skenovacích algoritmov pre všeobecne najpoužívanejšie - najobľúbenejšie AV-systémy.
Okrem AV-systémov a ich doplnkov sa tvorcovia CHIP CD rozhodli vyhradiť určitú časť kapacity disku aj aplikáciám určeným pre doplnkovú ochranu počítačových staníc pripojených najmä do lokálnych i globálnych počítačových sietí (napr.: LAN Suite 2002, Proxy+, WinProxy, ZoneAlarm, ...). Ich úlohou je najčastejšie zabezpečovať filtrovanie dát prenášaných klasickými sieťovými protokolmi, starať sa o ochranu systému pri procese on-line komunikácie, komunikácie typu peer-to-peer, pred útokmi zo strany trójskych koní a iných im podobných aplikácií.
Tak ako už bolo spomínané vyššie k dispozícii je aj niekoľko off-line verzií web serverov venovaných problematike AV-bezpečnosti i bezpečnosti dát (napr.: Hoax.cz, Virus Bulletin.com, Vírusy.sk, Viry.cz). Aprílová nádielka softvérových produktov i informačných zdrojov dostupná na CHIP CD 4/2002 je teda skutočne bohatá a azda uspokojí aj tých náročnejších používateľov.

Vytlačiť článok... Zdroj: CHIP.cz


Súvisiace články:
2004-07-01 14:45:00  CHIP 7/2004 & ochrana pred škodlivými, nežiadúcimi kódmi i spamom... - Novinky
2003-10-30 08:30:00  CHIP CD 11/2003 & problematika bezpečnosti dát... - Novinky
2003-04-02 09:15:00  CHIP CD 4/2003 & problematika AV-bezpečnosti... - Novinky
2002-07-25 10:25:00  CHIP SPECIÁL - Jak na počítačové viry... - Novinky


Systémové hlásenie:
Pri generovaní stránky sa vyskytla nasledujúca chyba - nepodarilo sa nájsť požadovaný zdroj dát!

Na odstránení vzniknutého stavu sa intenzívne pracuje, skúste navštíviť naše web stránky o niečo neskôr.