Vírusy.sk - Informačný web server (www.virusy.sk)

Novinky - PC Vírusy - AV Systémy - Virus Bulletin - Download

_Novinky__
Editoriál
Novinky

_PC Vírusy__
Popisy vírusov
Vírusový radar
Poplašné správy
Napadnutý vírusom?
Diskusia o vírusoch

_AV Systémy__
AV programy
AV spoločnosti
AV testy
Trial verzie AV
Online verzie AV
Jednoúčelové AV
Diskusia o AV

_Virus Bulletin__
Virus Bulletin
Virus Bulletin
2004-2005

_O Vírusoch__
eKonferencie
Encyklopédie
Publikácie

_Redakcia__
Kontakt
Spolupráca

_Partneri__
LTC.sk

_Spriatelené sajty__
AVIR.sk
DrWeb32.sk
AEC.sk
Grisoft.cz
BitDefender.com
Info Consult.sk

 

 
 
2003-09-16 09:30:00 - Martin LEPIŠ - AV programy
AV-Agent pre MS Systems Management Server  (Grisoft & Infinity)

Práve v týchto dňoch sa dostala do obehu inovovaná verzia zaujímavého AV-produktu nazvaného AV-Agent pre MS Systems Management Server (... verzia 2.7x), ktorý vznikol na základe vzájomnej spolupráce českej AV-spoločnosti Grisoft a spoločnosti Infinity. Všeobecne možno o tomto produkte povedať, že predstavuje dosť komplexné a efektívne použiteľné AV-riešenie, ktoré je určené pre vyhľadávanie a eliminovanie všetkých typov škodlivých kódov. Zároveň je plne integrovateľné a ovládateľné prostredníctvom Microsoft Systems Management Server 2.0, ľahko konfigurovateľné z príkazového riadku, vyžadujúce necelých 5 MB diskového priestoru a minimálne systémové nároky, generujúce výstupné reporty vo formáte SQL a čo je pre používateľov najdôležitejšie – dostupné úplne ZADARMO!!! Po stránke detekčných schopností je tento AV-produkt na rovnakej úrovni ako nová verzia AV-systému AVG 7.0. Proces vyhľadávania škodlivých kódov v jednotlivých počítačových systémoch je možné okrem klasických súborov teraz rozšíriť aj o najpoužívanejšie archívy a run-time komprimované súbory. Súčasťou výkonného skenovacieho jadra je i čiastočne vylepšená heuristická analýza umožňujúca identifikáciu niektorých typov nových škodlivých kódov. Celková skenovacia rýchlosť je s ohľadom na reálne možnosti tohto AV-riešenia relatívne dobrá.

Ako už bolo spomenuté vyššie AV-Agent predstavuje univerzálne AV-riešenie s minimálnymi kapacitnými i systémovými nárokmi, ktoré môžu použiť používatelia podľa potreby na svojich lokálnych systémoch i správcovia vo svojich počítačových sieťach bez ohľadu na globálne používaný AV-systém a AV-ochranu. Tento produkt môže teda veľmi dobre poslúžiť v prípadoch núdze ako poistka alebo ako výkonný AV-minisystém pri podozrení na výskyt určitej vírusovej infiltrácie. Ovládanie a manipulácia na lokálnych i sieťových diskoch, priebeh AV-testov a generovanie výstupných reportov sú zvládnuteľné za pomoci MS Systems Management Servera alebo prostredníctvom príkazového riadku, za použitia niekoľkých elementárnych príkazov. V novej verzii tohto AV-Agenta okrem už spomenutých možností pribudol aj prvok umožňujúci vykonávať časovo plánovanú alebo používateľom vyžiadanú aktualizáciu databázy vírusových reťazcov. Škoda len, že pri tomto procese je potrebné pravidelne sťahovať väčšie množstvo dát (... v priemere sa jedná až o 2,5 MB). Novinkou je tiež v celku dobre vyriešené on-line prehliadanie LOG súborov, ktoré v sebe obsahujú vygenerované výstupné reporty. Nemalého zlepšenia sa samozrejme dočkalo aj to najdôležitejšie, čím je v tomto prípade výkonné skenovacie jadro (... prevzaté bolo vo forme klasického skenera pre príkazový riadok z novej verzie AV-systému AVG 7.0). Na prvý pohľad sa môže tento AV-Agent javiť ako nie príliš zaujímavé a len v obmedzenej miere použiteľné AV-riešenie, no i napriek tomu sa dá predpokladať, že si v praxi časom určite nájde svoje nemalé uplatnenie... .

Prípadní záujemcovia o AV-Agent pre MS Systems Management Server môžu nájsť o čosi viac informácií než sme obsiahli v tomto článku na web stránkach spoločnosti Infinity alebo na web sajte Svět sítí.cz, kde je okrem iného po stručnej registrácii (... vyžadujúcej iba všeobecné údaje o používateľovi) dostupná aj jeho voľne použiteľná verzia, vrátane príslušnej dokumentácie. V tomto prípade odporúčame vykonať registráciu hlavne tým používateľom, ktorí majú záujem v budúcnosti získavať nové informácie o tomto AV-riešení a zároveň chcú mať aj bezproblémový prístup k novým aktualizáciám databázy vírusových reťazcov i samotného AV-produktu. Pre ostatných používateľov, ktorí chcú registráciu z určitého dôvodu preskočiť a stiahnuť si tento produkt na svoj počítač okamžite, odporúčame nahliadnuť na náš FTP server, t.j. do sekcie Download / TRIAL verzie AV, kde je dostupná najnovšia verzia jeho inštalačného balíka (... približná veľkosť súboru je 630 kB + 2,5 MB počiatočná on-line aktualizácia).

Vytlačiť článok... Zdroj: Infinity.cz


Systémové hlásenie:
Pri generovaní stránky sa vyskytla nasledujúca chyba - nepodarilo sa nájsť požadovaný zdroj dát!

Na odstránení vzniknutého stavu sa intenzívne pracuje, skúste navštíviť naše web stránky o niečo neskôr.