Vírusy.sk - Informačný web server (www.virusy.sk)

Novinky - PC Vírusy - AV Systémy - Virus Bulletin - Download

_Novinky__
Editoriál
Novinky

_PC Vírusy__
Popisy vírusov
Vírusový radar
Poplašné správy
Napadnutý vírusom?
Diskusia o vírusoch

_AV Systémy__
AV programy
AV spoločnosti
AV testy
Trial verzie AV
Online verzie AV
Jednoúčelové AV
Diskusia o AV

_Virus Bulletin__
Virus Bulletin
Virus Bulletin
2004-2005

_O Vírusoch__
eKonferencie
Encyklopédie
Publikácie

_Redakcia__
Kontakt
Spolupráca

_Partneri__
LTC.sk

_Spriatelené sajty__
AVIR.sk
DrWeb32.sk
AEC.sk
Grisoft.cz
BitDefender.com
Info Consult.sk

 

 
 
2002-07-26 12:15:00 - Petr NÁDENÍČEK - AV spoločnosti
AV-spoločnosť McAfee inovuje svoje produkty a služby...

Divízia AV-spoločnosti Network AssociatesMcAfee Security oznámila, že v dohľadnej dobe vydá inovované verzie svojich produktov. Zmeny sa týkajú nielen AV-riešenia McAfee VirusScan, ale tiež ďalších. Tvárou v tvár by sme ich mali spoznať túto jeseň. Podľa dostupných informácií by zmeny mali byť najpatrnejšie v rámci grafického používateľského rozhrania, ktoré bude vylepšené u všetkých produktov. Z pohľadu používateľa by mala byť zjednodušená konfigurácia jednotlivých programov, ... .

McAfee VirusScan, ktorý je príslovečnou vlajkovou loďou McAfee, sa objaví v nových verziách - VirusScan Home 7.0 a VirusScan Professional 7.0, s integrovaným personálnym firewallom. Ten by mal domácim používateľom poskytnúť zodpovedajúci vyšší stupeň ochrany pred nebezpečím prichádzajúcim z Internetu. Použitím vylepšeného modulu HAWK (t.j. Hostile Activity Watch Kernel) bude možné skenovať emailovú komunikáciu na úrovni SMTP protokolu. Ďalším významným vylepšením bude nový modul Script Stopper, ktorý predstavuje nástroj určený k zablokovaniu škodlivých kódov vytvorených na báze rôznych "skriptových" programovacích jazykov. Verzia VirusScan 7.0 Professional bude navyše obsahovať aj nástroj QuickClean Lite a AV-prostriedky pre ochranu PalmOS a ďalších PDA zariadení.

Novej verzie sa dočká tiež McAfee Firewall, ktorý sa objaví vo verzii 4.0. Mal by obsahovať nové funkcie a nástroje umožňujúce podrobné vysledovanie útočníka a jeho elimináciu. Inovované bude tiež nastavenie, rozosielanie hlásení apod..

Všetky tri produkty (t.j. VirusScan, Firewall a QuickClean) budú tiež k dispozícii v obchodnom balíku McAfee Internet Security 5.0, ktorý by mal používateľom poskytnúť kvalitnú a komplexnú ochranu.

Ďalšou zaujímavou správou od McAfee je ukončenie služby McAfee SecureCast, ktorá od čias svojho uvedenia v deväťdesiatych rokoch už značne zastarala a nie je už v súčasnej situácii stále sa zvyšujúcich bezpečnostných rizík dostatočne efektívna. Služba bude nahradená niekoľkými ďalšími, z ktorých napríklad AVERT Virus News si možno zaregistrovať bezplatne priamo tu.

Vytlačiť článok... Zdroj: AEC.sk


Súvisiace články:
2004-07-13 13:35:00  AV-spoločnosť McAfee & nový VirusScan Enterprise 8.0i - AV spoločnosti
2004-07-07 11:45:00  AV-spoločnosť Network Associates sa mení na McAfee... - AV spoločnosti
2003-07-02 09:15:00  McAfee ePolicy Orchestrator - AV spoločnosti
2001-11-14 13:15:00  McAfee ePolicy Orchestrator - AV spoločnosti


Systémové hlásenie:
Pri generovaní stránky sa vyskytla nasledujúca chyba - nepodarilo sa nájsť požadovaný zdroj dát!

Na odstránení vzniknutého stavu sa intenzívne pracuje, skúste navštíviť naše web stránky o niečo neskôr.