Vírusy.sk - Informačný web server (www.virusy.sk)

Novinky - PC Vírusy - AV Systémy - Virus Bulletin - Download

_Novinky__
Editoriál
Novinky

_PC Vírusy__
Popisy vírusov
Vírusový radar
Poplašné správy
Napadnutý vírusom?
Diskusia o vírusoch

_AV Systémy__
AV programy
AV spoločnosti
AV testy
Trial verzie AV
Online verzie AV
Jednoúčelové AV
Diskusia o AV

_Virus Bulletin__
Virus Bulletin
Virus Bulletin
2004-2005

_O Vírusoch__
eKonferencie
Encyklopédie
Publikácie

_Redakcia__
Kontakt
Spolupráca

_Partneri__
LTC.sk

_Spriatelené sajty__
AVIR.sk
DrWeb32.sk
AEC.sk
Grisoft.cz
BitDefender.com
Info Consult.sk

 

 
 
2002-08-02 14:45:00 - Martin LEPIŠ - Virus Bulletin
Periodikum Virus Bulletin je konečne prístupné pre všetkých...

Stalo sa to, čo asi nikto z nás neočakával (... aspoň nie tak skoro). Redakcia britského špecializovaného periodika Virus Bulletin sa rozhodla sprístupniť veľkú časť jeho existujúcich čísel v digitalizovanej podobe všetkým záujemcov úplne voľne a samozrejme BEZPLATNE!!!. Prekvapujúce je na tejto skutočnosti najmä to, že donedávna jedno z najnedostupnejších a azda aj najdrahších špecializovaných periodík pojednávajúcich o otázkach AV-bezpečnosti, škodlivých kódoch a AV-systémoch si už dnes môže prečítať okrem malej skupiny AV-špecialistov a pracovníkov veľkých softvérových spoločností aj ktorýkoľvek bežný používateľ... .

Na našom informačnom serveri sme sa o existencii, zameraní i význame britského špecializovaného periodika Virus Bulletin zmienili už niekoľkokrát. Všeobecne možno povedať, že sa jedná o jeden z najlepších a najprofesionálnejšie vytváraných dokumentov prinášajúcich každý mesiac množstvo zaujímavých informácií o novinkách na scéne počítačových vírusov, AV-systémov, o nových možnostiach a formách v oblasti AV-bezpečnosti a pod.. Samozrejmosťou sú rozsiahle a do detailov vypracované analýzy tých najzaujímavejších a najrozšírenejších škodlivých kódov, hodnotenia existujúcich AV-systémov z rôznych uhlov pohľadu, ako aj ich rozsiahle testy, ktoré sa uskutočňujú s periódou raz za dva mesiace.

Aktuálne rozhodnutie redakcie periodika Virus Bulletin je pre nás viac než potešujúce a dúfame, že sa nejedná len o chvíľkový prejav veľkorysosti. No nech je už ako chce, dôležité je na celej veci hlavne to, že sú aktuálne sprístupnené širokej používateľskej verejnosti prostredníctvom Internetu všetky existujúce čísla periodika Virus Bulletin v digitálnej podobe (t.j. vo forme PDF súborov), ktoré boli vydané v rozmedzí rokov 19892002. Aktuálnejšie čísla budú podľa dostupných informácií zverejňované postupne - vždy žiaľ s určitým oneskorením. Dôvodom je to, že najnovšie čísla sú prístupné iba tým používateľom – či skôr softvérovým a AV-spoločnostiam, ktoré sú ochotné zaplatiť za ich ročné predplatné približne 225 britských libier!!! Ostatní používatelia – čitatelia sa musia zatiaľ uspokojiť s dva mesiace starými, no čo je dôležité, voľne prístupnými informáciami.

Takže, ak patríte medzi tých používateľov počítačov, ktorí by sa radi dozvedeli o škodlivých kódoch, základoch i detailoch AV-bezpečnosti niečo nové – zaujímavé – poučné, prípadne máte záujem si iba rozšíriť existujúce poznatky určite neprehliadnite PDF dokumenty sprístupnené na serveri Virus Bulletin.com. Všetky dostupné dokumenty si môžete okrem ich priameho on-line prezerania a čítania v prípade záujmu aj stiahnuť na svoj lokálny počítač (... približná kapacita jedného súboru je 350 - 600 kB).Súvisiace články:
2003-11-20 10:15:00  Výsledky AV-testov Virus Bulletin 100 % budú zverejňované na Internete... - Virus Bulletin
2002-05-30 11:05:00  Virus Bulletin.com - nový vzhľad & lepší prístup k informáciám... - Virus Bulletin
2002-02-07 13:50:00  Noví ľudia - nový prístup, nové zákazy!!! - Virus Bulletin


Systémové hlásenie:
Pri generovaní stránky sa vyskytla nasledujúca chyba - nepodarilo sa nájsť požadovaný zdroj dát!

Na odstránení vzniknutého stavu sa intenzívne pracuje, skúste navštíviť naše web stránky o niečo neskôr.