Vírusy.sk - Informačný web server (www.virusy.sk)

Novinky - PC Vírusy - AV Systémy - Virus Bulletin - Download

_Novinky__
Editoriál
Novinky

_PC Vírusy__
Popisy vírusov
Vírusový radar
Poplašné správy
Napadnutý vírusom?
Diskusia o vírusoch

_AV Systémy__
AV programy
AV spoločnosti
AV testy
Trial verzie AV
Online verzie AV
Jednoúčelové AV
Diskusia o AV

_Virus Bulletin__
Virus Bulletin
Virus Bulletin
2004-2005

_O Vírusoch__
eKonferencie
Encyklopédie
Publikácie

_Redakcia__
Kontakt
Spolupráca

_Partneri__
LTC.sk

_Spriatelené sajty__
AVIR.sk
DrWeb32.sk
AEC.sk
Grisoft.cz
BitDefender.com
Info Consult.sk

 

 
 
2002-08-30 11:00:00 - Martin LEPIŠ - Poplašné správy
HOAX o novom víruse pre mobilné telefóny...

Prázdninový – viac ako dva mesiace trvajúci – pokoj na scéne HOAXov, či inak povedané poplašných správ týkajúcich sa počítačových vírusov bol v týchto dňoch opäť narušený. Postarala sa o to nová poplašná správa šíriaca sa medzi domácimi (t.j. českými a slovenskými) i zahraničnými používateľmi počítačovej siete Internet, ktorá sa ich snaží presvedčiť o existencii nového - nebezpečného počítačového vírusu schopného infikovať mobilné telefóny (... bez rozdielu na ich značke), zničiť v rámci nich obsiahnuté údaje/informácie a následne spôsobiť ich úplné znefunkčnenie. Treba uznať, že fantázia autorovi tejto poplašnej správy určite nechýbala i keď sa mohol aspoň na okamih zamyslieť nad tým, ako by bolo možné vytvoriť jediný – univerzálny počítačový vírus, ktorý by bol schopný úspešne napádať milióny mobilných telefónov rôznych značiek, disponujúcich úplne odlišným interným softvérom.

Aktuálne Vám prinášame dve české a dve anglické verzie vyššie spomínanej poplašnej správy, ktorá sa za posledné dni čiastočne rozšírila aj na našom území. Ak sa Vám náhodou stane, že v najbližšom období prijmete podobné emailové správy, pokojne ich ignorujte a odstráňte zo svojej emailovej schránky.

Česká verzia poplašnej správy č.1:

VIR mobilnich telefonu!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jestlize obdrzite hovor, pri kterem se na displeji vaseho mobilniho telefonu objevi ACE-?

- NEZVEDEJTE TELEFON A OKAMZITE HOVOR UKONCETE!

Jestlize na hovor odpovite (zvednete sluchatko), vas mobil bude napaden virem, ktery znici vsechny IMEI a IMSI informace jak z vaseho telefonu, tak z vasi SIM karty, coz znemozni spojeni vaseho mobilniho telefonu s mobilni siti. Budete si muset koupit novy telefon.

Tuto informaci potvrdily jak spolecnost Motorola, tak spolecnost Nokia. V soucasnosti je timto virem nakazeno pres 3 miliony mobilnich telefonu v USA. Prosim, informujte kohokoliv, kdo mobilni telefon pouziva, o tomto nebezpeci.


Česká verzia poplašnej správy č.2:

ČS, a.s. centrála v Praze obdržela mail, který popisuje nebezpečí nového viru mobilních telefonů. Přesto, že se ze strany operátorů společnosti EuroTel a RadioMobil dosud nepodařilo potvrdit, či vyvrátit oprávněnost upozornění na reálné nebezpečí zavirování mobil. telefonů, zasíláme pro Vaši informaci obdržený text. Prosíme o jeho postoupení Vašim útvarům, organizač. složkám a pracovníkům. Jakmile od operátorů mobil. sítí obdržíme definitivní vyjádření k nebezpečí zavirování aparátů, zašleme Vám zprávu.

POZOR - VŠICHNI S MOBILNÍMI TELEFONY. Toto není žert, ale včasné varování....
Pokud Vám někdo volá a na displeji se objeví: !?UNAVAILABLE (NEDOSTUPNÉ)!? (většina digitálních mobilů zobrazuje příchozí číslo), NEODPOVÍDEJTE !!!!!!!!! OKAMŹITÉ HOVOR UKONĆETE POKUD ODPOVÍTE, BUDE VÁŚ TELEFON INFIKOVÁN VIREM.

Tento virus vymaže všechny informace IMIE a IMSI jak z vašeho telefonu, tak z karty SIM, takže Váš telefon se nebude moci napojit na telef. síť. Budete si muset koupit nový telefon. Tuto informaci potvrdila jak Motorola, tak Nokia. V současné době bylo v USA infikováno tímto virem více než 3 miliony mobilů. Můžete si tuto zprávu ověřit na webových stránkách CNN.FREE MSN Explorer download: http://explorer.msn.com.


Anglická verzia poplašnej správy č.1:

To: ALL ORANGE USERS

If you receive a phone call and your mobiles phone displays ACE-? on the screen DON'T ANSWER THIS CALL - END THE CALL IMMEDIATELY. IF YOU ANSWER THE CALL, YOUR PHONE WILL BE INFECTED BY THIS VIRUS. This virus will erase all IMEI and IMSI information from both your phone and your SIM card, which will make your phone unable to connect with the telephone network. You will have to buy a new phone. ? This information has been confirmed by both Motorola and Nokia. There are over 3 million mobile phones being infected by this virus in USA now.

You can also check this news in the CNN web site?

Please forward this piece of information to all your friends

Warm Regards


Anglická verzia poplašnej správy č.2:

Dear all mobile phone's owners,

ATTENTION!!!
NOW THERE IS A VIRUS ON MOBILE PHONE SYSTEM.

All mobile phone in DIGITAL system can be infected by this virus..If you receive a phone call and your phone display "UNAVAILABLE" on the screen (for most of digital mobile phones with a function to display in-coming call telephone number), DON'T ANSWER THE CALL. END THE CALL IMMEDIATELY!!! BECAUSE IF YOU ANSWER THE CALL, YOUR PHONE WIL L BE INFECTED BY THIS VIRUS.. This virus will erase all IMIE and IMSI information from both your phone and your SIM card which will make your phone unable to connect with the telephone network. You will have to buy a new phone.

This information has been confirmed by both Motorola and Nokia. For more information, please visit Motorola or Nokia web sites: http://www.mot.com or http://www.nokia.com.

There are over 3 million mobile phone being infected by this virus in USA now. You can also check this news in CNN web site: http://www.cnn.com.

Please forward this information to all your friends who have digital mobile phones.Súvisiace články:
2002-10-21 11:45:00  Existuje počítačový vírus pre mobilné telefóny!? - Poplašné správy


Systémové hlásenie:
Pri generovaní stránky sa vyskytla nasledujúca chyba - nepodarilo sa nájsť požadovaný zdroj dát!

Na odstránení vzniknutého stavu sa intenzívne pracuje, skúste navštíviť naše web stránky o niečo neskôr.