Vírusy.sk - Informačný web server (www.virusy.sk)

Novinky - PC Vírusy - AV Systémy - Virus Bulletin - Download

_Novinky__
Editoriál
Novinky

_PC Vírusy__
Popisy vírusov
Vírusový radar
Poplašné správy
Napadnutý vírusom?
Diskusia o vírusoch

_AV Systémy__
AV programy
AV spoločnosti
AV testy
Trial verzie AV
Online verzie AV
Jednoúčelové AV
Diskusia o AV

_Virus Bulletin__
Virus Bulletin
Virus Bulletin
2004-2005

_O Vírusoch__
eKonferencie
Encyklopédie
Publikácie

_Redakcia__
Kontakt
Spolupráca

_Partneri__
LTC.sk

_Spriatelené sajty__
AVIR.sk
DrWeb32.sk
AEC.sk
Grisoft.cz
BitDefender.com
Info Consult.sk

 

 
 
2002-09-27 11:00:00 - Martin LEPIŠ - Poplašné správy
HOAX o víruse ukrytom v prezentácii PowerPoint...

S príchodom školského roka, či inak povedané mesiaca september sme zaznamenali nielen mierny nárast vzniku a šírenia sa nových počítačových vírusov, červov a trójskych koňov, ale aj väčšie množstvo poplašných správ, ktoré ako vždy nepravdivo informujú používateľov Internetu, resp. elektronickej pošty o existencii "nových a čoraz ničivejších" škodlivých kódov. Jednou z takýchto aktuálne šíriacich sa poplašných správ je aj pomaly sa rozširujúca emailová správa medzi českými a slovenskými používateľmi, ktorá ich informuje o novom víruse skrývajúcom sa v prezentácii typu PowerPoint, t.j. v súbore s názvom LIFE IS BEAUTIFUL.PPS. Ako obvykle autor tejto správy nezabudol v jej obsahu zdôrazniť, že sa jedná o nový a nesmierne ničivý vírus, ktorý v prípade aktivácie v danom systéme spôsobí úplnú stratu všetkých dostupných dát a zároveň odosielateľovi poplašnej správy poskytne údaje, ako sú: meno poškodenej osoby, jej emailová adresa a heslo k nej. Pre navodenie akéhosi dojmu dôležitosti sú v texte spomenuté tiež názvy dvoch veľkých softvérových spoločností – Microsoft a Symantec/Norton. Samozrejmosťou je opakovaná žiadosť autora o rozposlanie kópie správy všetkým osobám vo "Vašom" okolí.

Aktuálne Vám prinášame nemeckú a anglickú verziu vyššie spomínanej poplašnej správy, ktorá sa za posledné dni čiastočne rozšírila aj na našom území. Ak sa Vám náhodou stane, že v najbližšom období prijmete podobné emailové správy, pokojne ich ignorujte a odstráňte zo svojej emailovej schránky.

Anglická verzia poplašnej správy:

This information arrived this morning, from Microsoft and Norton. Please send it to everybody you know who accesses the Internet.

You may receive an apparently harmless email with a PowerPoint presentation called "Life is beautiful.pps". If you receive it DO NOT OPEN THE FILE UNDER ANY CIRCUMSTANCES, and delete it immediately. If you open this file, a message will appear on your screen saying: "It is too late now, your life is no longer beautiful", subsequently you will LOSE EVERYTHING IN YOUR PC and the person who sent it to you will gain access to your name, email and password.

This is a new virus which started to circulate on Saturday afternoon. WE NEED TO DO EVERYTHING POSSIBLE TO STOP THIS VIRUS.

AOL has already confirmed its dangerousness, and the antivirus Softs are not capable of destroying it. The virus has been created by a hacker who calls himself "life owner", and who aims to destroying domestic PCs and who also fights Microsoft in court! That's why it comes disguised with extension pps. He fights in court for the Windows-XP patent.

MAKE A COPY OF THIS EMAIL TO ALL YOUR FRIENDS.


Nemecká verzia poplašnej správy:

Bitte lesen und sofort weiterleiten!!!!!!!!!!!!
Die Information kommt von Microsoft und Norton. Bitte an alle Kontaktpersonen weiterleiten! Sie könnten ein Mail mit einer Power Point Präsentation erhalten, welche mit "La vita e bella.pps" oder "Life is beautiful.pps" betitelt ist.

Wenn Sie es kriegen - NICHT ÖFFNEN ! SONDERN SOFORT LÖSCHEN !! Wer Sie es doch öffnen , erscheint die Mitteilung: "Adesso e tardi,la vostra vitanon e piu bella" oder "Now it's too late, your life is not beautifull anymore". Sie verlieren unverzüglich den gesamten Inhalt des PCs und der Absender hat Zugang zu Adresse, E-mail und Passwort. Es handelt sich um einen neuen Virus, der seit Samstag Nachmittag im Umlauf ist. Wir müssen das Mögliche unternehmen, um diesen Virus zu stoppen. AOL hat seine Gefährlichkeit bereits bestätigt und die Antivirus-Software ist noch nicht in der Lage, ihn zu zerstören.

Vytlačiť článok... Zdroj: HOAX.cz


Súvisiace články:
2003-08-13 09:35:00  Poplašná správa o víruse nazvanom Sub_ENTER... - Poplašné správy
2003-05-30 09:45:00  Poplašná správa o víruse nazvanom Win32.MFG.Tassos... - Poplašné správy
2003-02-10 07:35:00  Poplašná správa o víruse nazvanom Jack SQ... - Poplašné správy
2002-12-13 09:15:00  HOAX – nazvaný A Virtual Card For You... - Poplašné správy
2002-10-21 11:45:00  Existuje počítačový vírus pre mobilné telefóny!? - Poplašné správy
2002-08-30 11:00:00  HOAX o novom víruse pre mobilné telefóny... - Poplašné správy
2002-06-18 11:25:00  HOAX o víruse ukrytom v súbore WIN.COM... - Poplašné správy
2002-05-15 10:45:00  HOAX o víruse JDBGMGR.EXE... - Poplašné správy
2002-04-03 12:00:00  Staro-nový HOAX o víruse SULFNBK ešte stále v obehu... - Poplašné správy
2001-11-07 12:20:00  HOAX – Varovanie pred vírusom... - Poplašné správy


Systémové hlásenie:
Pri generovaní stránky sa vyskytla nasledujúca chyba - nepodarilo sa nájsť požadovaný zdroj dát!

Na odstránení vzniknutého stavu sa intenzívne pracuje, skúste navštíviť naše web stránky o niečo neskôr.