Vírusy.sk - Informačný web server (www.virusy.sk)

Novinky - PC Vírusy - AV Systémy - Virus Bulletin - Download

_Novinky__
Editoriál
Novinky

_PC Vírusy__
Popisy vírusov
Vírusový radar
Poplašné správy
Napadnutý vírusom?
Diskusia o vírusoch

_AV Systémy__
AV programy
AV spoločnosti
AV testy
Trial verzie AV
Online verzie AV
Jednoúčelové AV
Diskusia o AV

_Virus Bulletin__
Virus Bulletin
Virus Bulletin
2004-2005

_O Vírusoch__
eKonferencie
Encyklopédie
Publikácie

_Redakcia__
Kontakt
Spolupráca

_Partneri__
LTC.sk

_Spriatelené sajty__
AVIR.sk
DrWeb32.sk
AEC.sk
Grisoft.cz
BitDefender.com
Info Consult.sk

 

 
 
2002-09-25 09:30:00 - Martin LEPIŠ - Virus Bulletin
Virus Bulletin 2002  (medzinárodná konferencia)

V dňoch 26.9. až 27.9.2002 sa uskutoční v Spojených štátoch amerických, v New Orleans (... v štáte Louisiana) v poradí už dvanásty ročník najprestížnejšej medzinárodnej konferencie – Virus Bulletin 2002 – určenej pre tvorcov AV-systémov a popredných pracovníkov zo všetkých svetových AV-spoločností. Hlavným zámerom konferencie je prezentácia nových trendov, poznatkov a reálnych skúseností z oblasti poskytovania modernej a komplexne orientovanej bezpečnosti a AV-ochrany, pre čo najširšie spektrum používaných aplikačných i operačných systémov. Bez povšimnutia tentoraz nezostanú ani informácie týkajúce sa nových technológií a spôsobov identifikácie a eliminácie škodlivých kódov, ... .

Hlavní organizátori konferencie sa rozhodli vzhľadom na veľký počet prihlásených prednášajúcich rozdeliť ich prednášky do dvoch okruhov (... nazvaných Corporate a Technical Stream), ktoré budú prezentované paralelne počas obidvoch dní konania sa konferencie. Jednotlivé prednášky sa budú napríklad zaoberať novinkami dostupnými v moderných AV-systémoch, aktuálnymi možnosťami využitia a zlepšenia heuristickej analýzy pri vyhľadávaní a eliminovaní škodlivých kódov v OS Linux a MS Windows (32-bit./64-bit.) i v prostredí programovacieho jazyka Java, dôležitými bezpečnostnými prvkami na úrovni OS MS Windows XP a Unix, ... . Chýbať by nemali ani prednášky pojednávajúce o právnych aspektoch tvorby a masového rozširovania škodlivých kódov i o nových – vyvíjaných technológiách určených pre odhaľovanie počítačových vírusov, červov i trójskych koňov, bez nutnosti ich predchádzajúcej analýzy na strane AV-špecialistov/spoločností.

Keďže oficiálne materiály poskytované na tejto konferencii sú chránené autorskými právami a nie je možné ich toho času zverejniť na Internete v plnom rozsahu, ponúkame prípadným záujemcom aspoň nahliadnutie na tzv. resumé – skrátené formy všetkých odprednášaných príspevkov od jednotlivých AV-špecialistov.

V prípade získania ďalších zaujímavých informácií, týkajúcich sa vyššie spomínanej akcie, Vás budeme priebežne informovať na stránkach nášho informačného servera. Na záver už len malá formálna informácia o oficiálnych sponzoroch konferencie Virus Bulletin 2002, ktorými sa stali AV-spoločnosti: Eset, Computer Associates, Sophos a Information Security Magazine.Súvisiace články:
2003-09-26 09:15:00  Virus Bulletin 2003 - Virus Bulletin
2001-09-29 15:30:00  Virus Bulletin 2001 - Virus Bulletin


Systémové hlásenie:
Pri generovaní stránky sa vyskytla nasledujúca chyba - nepodarilo sa nájsť požadovaný zdroj dát!

Na odstránení vzniknutého stavu sa intenzívne pracuje, skúste navštíviť naše web stránky o niečo neskôr.