Vírusy.sk - Informačný web server (www.virusy.sk)

Novinky - PC Vírusy - AV Systémy - Virus Bulletin - Download

_Novinky__
Editoriál
Novinky

_PC Vírusy__
Popisy vírusov
Vírusový radar
Poplašné správy
Napadnutý vírusom?
Diskusia o vírusoch

_AV Systémy__
AV programy
AV spoločnosti
AV testy
Trial verzie AV
Online verzie AV
Jednoúčelové AV
Diskusia o AV

_Virus Bulletin__
Virus Bulletin
Virus Bulletin
2004-2005

_O Vírusoch__
eKonferencie
Encyklopédie
Publikácie

_Redakcia__
Kontakt
Spolupráca

_Partneri__
LTC.sk

_Spriatelené sajty__
AVIR.sk
DrWeb32.sk
AEC.sk
Grisoft.cz
BitDefender.com
Info Consult.sk

 

 
 
2002-12-13 09:15:00 - Martin LEPIŠ - Poplašné správy
HOAX – nazvaný A Virtual Card For You...

Poplašné správy orientované na propagáciu nových, ničivých a našťastie nikdy neexistujúcich škodlivých kódov nás po predchádzajúce mesiace úspesne obchádzali. Žiaľ, medzi existujúcicimi hoaxmi sa ešte stále vďaka záškodníckym používateľom nájdu aj také, ktoré sa z času na čas rozšíria medzi používateľmi Internetu, resp. elektornickej pošty a spôsobia miestami väčší či menší rozruch. Rovnako je tomu tak aj v prípade poplašnej správy nazvanej "A Virtual Card For You", ktorá sa po prvý raz objavila v januári 2001 a dokonca ešte aj dnes ju možno nájsť v obehu... .

Podľa informácií dostupných na českom informačnom serveri HOAX.cz i informácií prichádzajúcich v posledných dňoch od niektorých používateľov Internetu sa opäť objavilo niekoľko exemplárov už spomínaného hoaxu, v rámci českého i slovenského Internetu. Obsahom každého variantu tejto poplašnej správy je informácia o tom, že spoločnosti Microsoft a McAfee i spravodajská stanica CNN priniesli správy o novom, nebezpečnom a ničivom víruse, ktorý sa šíri emailovými správami – s príznačným textom uvedeným v ich predmete: "A Virtual Card For You" (... podľa tohto textu vzniklo aj označenie celej poplašnej správy). Zároveň táto správa upozorňuje, že v prípade otvorenia emailu s vyššie uvedeným predmetom sa nový – ničivý vírus okamžite aktivuje a rozpošle svoje kópie na všetky emailové adresy evidované v kontaktoch uložených v už infikovanom systéme. Čo je však ešte "horšie" vírus vraj spôsobí pád systému a pri novom štarte počítača prepíše obsah tzv. nulového sektora – sector zero a znemožní tak jeho ďalšie používanie!!! Ako obyčajne autor tejto poplašnej správy nezabudol zdôrazniť, že vírus sa šíri rýchlo, niet proti nemu ochrany a žiada používateľov, aby prijatú emailovú správu okamžite rozposlali celému svojmu okoliu.

Suma sumárum – text emailovej správy, ktorej jeden slovenský a tri české varianty si môžete detailnejšie pozrieť v závere tohto článku obsahuje nepravdivé/zavádzajúce informácie. Žiaden v nej popisovaný počítačový vírus sa Internetom nešíril – nešíri a šíriť určite ani nebude. V žiadnom prípade teda takúto ani podobne vyzerajúcu či obsahovo koncipovanú emailovú správu neposielajte nikomu ďalšiemu, ale ju čo najskôr po jej prijatí odstránte zo svojho mailboxu.

Slovenská verzia poplašnej správy:

POZOR!
Prave bol objaveny novy virus, ktory bol Microsoftom oznaceny, ako obzvlast znicujuci. Vcera popoludni bol objaveny istym panom McAfee; doteraz sa este nenasli ziadne "protiprostriedky". Tento virus znici "sektor zero" na vasom harddiscu, v tomto sektore su ulozene vsetky zivotapotrebne udaje. Tento virus sa prenasa sam na vsetky adresy vo vasom zozname, s titulom "A Card for You".
Po otvoreni tohoto suboru zamrzne pocitac tak, ze sa musi znovu startnut. Ked sa stlaci Ctrl+Alt+Del, znici sa tym "sektor zero" na harddiscu. Neotvarajte teda ziadne maily so subjektom "A Virtual Card for You". Pokial takyto dostanete, ihned ho vymazte. Aj ked poznate odosielatela!

Prosim poslite tento mail dalej vasim priatelom.


Česká verzia poplašnej správy č.1:

POZOR NOVY VIRUS!!!
Podle CNN zprav zatim nejhorsi PC virus,znici kompletne "Sektor Zero" na Vasi Hardware. Rozesila se sam na vsechny adresy z Vaseho adresare, Subject: A Card For You.
Jakmile tento e-mail otevrete, Vas PC se zborti, u noveho startu se automaticky zlikviduje "Sektor Zero". Tato zrava pochazi od jednoho zamestnance Microsoft. Neotevirejte zadnou zpravu ze subject "A Card For You", i kdyz znate odesilatele. Okamzite ji vymazte!!!

Poslete tuto zpravu dal Vasim pratelum, je lepsi, kdyz obdrzi varovani 20 x, nez vubec.


Česká verzia poplašnej správy č.2:

Pozor: Nový virus
Objevil se nový virus, který Microsof (www.microsoft.com) a McAfee (www.mcafee.com) klasifikují jako nejdestruktivnější dosud známý virus. Byl objeven včera (sobota 7.4.2001) u McAfee a dosud proti němu není spolehlivá ochrana.

Tento virus zcela jednoduše zničí sektor 0 vašeho harddisku, kde jsou uloženy životně důležité informace pro správné fungování HD. Virus rozesílá sama sebe automaticky na všechny kontakty z vašeho seznamu s názvem "A VIRTUAL CARD FOR YOU". Když je očekávaná virtuální pohlednice otevřena, počítač "zamrzne" tak, že musí být restartován. Po stisku kláves CTRL+ALT+DEL nebo tlačítka reset virus zničí nulový sektor hard disku, což představuje zničení celého hard disku. Podle vysílání CNN (www.cnn.com) obdržel tento virus zaměstnanec Microsoft. Takže neotevírejte žádný mail s předmětem "A VIRTUAL CARD FOR YOU". Okamžitě po obdržení jej vymažte z pošty.
Prosím, odešlete tento mail všem svým přátelům, každému ve vašem adresáři. Raději obdržím tento mail 25x než vůbec.

Navíc: Intel oznámil, že se v poslední době objevil nový a velmi ničivý virus. Pokud obdržíte mail s názvem "AN INTERNET FLOWER FOR YOU", neotevírejte jej. Okamžitě jej vymažte! Tento virus odstraní z vašeho počítače všechny dynamické knihovny (soubory s příponou DLL). Poté nebudete moci počítač nastartovat.

Pošlete tuto zprávu všem z vašeho adresáře kontaktů.


Česká verzia poplašnej správy č.3:

Pozor !!!!!
prichazi novy velice destruktivni virus. Distribujte informaci velice rychle, aby byl zastaven.

Novy virus byl objeven a nove zarazen Microsoftem. Takhle destruktivni virus nikdy neexistoval! Byl objeven dnes odpoledne McAfee-em a zana vakcinace zatim nebyla vynalezena. Tento virus znici sektor nula vaseho pevneho disku, tam, kde jsou shromazdeny vsechny informace o fungovani Vaseho systemu. Virus se chova nasledujicim zpusobem: Sam odesle zpravu na vsechny kontakty z Vaseho seznamu s nazvem: "A virtual Card for You", nebo "Une carte virtuelle pour vous" (virtualni karta pro Vas). NEOTEVIRAT NIC CO NESE TENTO NAZEV.
Okamzite po tom, co je predpokladana "virtuali karta" otevrena, pocitac se zablokuje a uzivatel je nucen restartovat system. Se stlacenim klaves Ctrl+Alt+Del, nebo tlacitka "Reset" je premazan sektor nula a tim padem Vas pevny disk - natrvalo.

Prosim, distribujte tuto spravu maximalnimu poctu lidi.


Na záver ešte spomeňme, že táto už dva roky stará poplašná správa je celosvetovo populárna. Do značnej miery o tom svedčí aj tá skutočnosť, že bola v priebehu svojho "aktívneho života" preložená do niekoľkých svetových jazykov. V prípade záujmu si jednotlivé jazykové edície tohto hoaxu môžete pozrieť priamo na stránkach AV-spoločnosti Symantec.

Vytlačiť článok... Zdroj: HOAX.cz


Súvisiace články:
2003-08-13 09:35:00  Poplašná správa o víruse nazvanom Sub_ENTER... - Poplašné správy
2003-05-30 09:45:00  Poplašná správa o víruse nazvanom Win32.MFG.Tassos... - Poplašné správy
2003-02-10 07:35:00  Poplašná správa o víruse nazvanom Jack SQ... - Poplašné správy
2002-10-21 11:45:00  Existuje počítačový vírus pre mobilné telefóny!? - Poplašné správy
2002-09-27 11:00:00  HOAX o víruse ukrytom v prezentácii PowerPoint... - Poplašné správy
2002-08-30 11:00:00  HOAX o novom víruse pre mobilné telefóny... - Poplašné správy
2002-06-18 11:25:00  HOAX o víruse ukrytom v súbore WIN.COM... - Poplašné správy
2002-05-15 10:45:00  HOAX o víruse JDBGMGR.EXE... - Poplašné správy
2002-04-03 12:00:00  Staro-nový HOAX o víruse SULFNBK ešte stále v obehu... - Poplašné správy
2001-11-07 12:20:00  HOAX – Varovanie pred vírusom... - Poplašné správy


Systémové hlásenie:
Pri generovaní stránky sa vyskytla nasledujúca chyba - nepodarilo sa nájsť požadovaný zdroj dát!

Na odstránení vzniknutého stavu sa intenzívne pracuje, skúste navštíviť naše web stránky o niečo neskôr.