Vírusy.sk - Informačný web server (www.virusy.sk)

Novinky - PC Vírusy - AV Systémy - Virus Bulletin - Download

_Novinky__
Editoriál
Novinky

_PC Vírusy__
Popisy vírusov
Vírusový radar
Poplašné správy
Napadnutý vírusom?
Diskusia o vírusoch

_AV Systémy__
AV programy
AV spoločnosti
AV testy
Trial verzie AV
Online verzie AV
Jednoúčelové AV
Diskusia o AV

_Virus Bulletin__
Virus Bulletin
Virus Bulletin
2004-2005

_O Vírusoch__
eKonferencie
Encyklopédie
Publikácie

_Redakcia__
Kontakt
Spolupráca

_Partneri__
LTC.sk

_Spriatelené sajty__
AVIR.sk
DrWeb32.sk
AEC.sk
Grisoft.cz
BitDefender.com
Info Consult.sk

 

 
 
2003-03-05 08:15:00 - Martin LEPIŠ - AV programy
AVG 6.0 pre Lotus Notes / Domino

Česká AV-spoločnosť Grisoft je známa medzi používateľmi už dlhé roky najmä vďaka svojmu kvalitnému, cenovo dostupnému a pre rôzne platformy určenému AV-systému AVG 6.0. Ten si získal značné množstvo priaznivcov nielen medzi domácimi používateľmi, ale aj správcami súborových a emailových serverov. Práve pre posledne menovanú skupinu používateľov je určená najnovšia verzia AV-systému AVG pre Lotus Notes/Domino uvoľnená na trh v priebehu tohto týždňa. Jej hlavnou úlohou je (... ako už názov napovedá) AV-kontrola všetkých prijímaných i odosielaných emailových správ a ich príloh v prostredí servera Lotus Domino (... verzia 4.6 a vyššia, vrátane R5 i najnovšej R6).

AVG pre Lotus Notes/Domino (... verzia 1.5) nie je žiadnou novinkou v rámci softvérového portfólia českej AV-spoločnosti Grisoft, ale vylepšenou verziou existujúceho doplnkového modulu určeného pre vzájomné prepojenie AV-systému AVG 6.0 Server Edition a emailového servera Lotus Domino za účelom detailnej a časovo nenáročnej AV-kontroly všetkých prijímaných i odosielaných emailových správ. Veľkou výhodou celého tohto AV-riešenia je jeho kapacitná i systémová nenáročnosť, modulárnosť a z nej vyplývajúca možnosť priamo využívať pri procese AV-kontroly emailových správ a ich klasických i komprimovaných príloh výkonné skenovacie jadro a pravidelne inovovanú databázu vírusových reťazcov AV-systému AVG 6.0 Server Edition. AVG pre Lotus Notes/Domino funguje v praxi ako systémová služba, ktorá sa stará o vyhľadávanie, liečenie alebo eliminovanie škodlivých a podozrivých kódov zo všetkých prijímaných a odosielaných emailových správ prechádzajúcich cez monitorovaný emailový server Lotus Domino. Medzi ďalšie špecifiká tohto AV-riešenia patria: plánovaná kontrola emailových databáz dostupných na danom serveri, automatické premiestnenie podozrivých a infikovaných súborov z emailových správ do tzv. vírusového trezora (... tvorený je špeciálnou – samostatnou Lotus Notes databázou) i podpora viacnásobných MAIL.BOX súborov (... týka sa to servera Lotus Domino verzia R5 a R6). Samozrejmosťou je tiež jednoduchá konfigurácia pravidiel AV-kontroly, ktoré disponujú jednak spoločnými nastaveniami, ale aj nastaveniami týkajúcimi sa samostatne prijímaných a samostatne odosielaných emailových správ. Aktuálne sú na trhu dostupné tri jazykové mutácie tohto produktu (... konkrétne anglická, nemecká a česká).

Najnovšia verzia AV-riešenia AVG pre Lotus Notes/Domino Server (... nesúca číselné označenie 1.5) obsahuje nasledujúce vylepšenia v porovnaní s predchádzajúcimi verziami:

- plnú podporu novej verzie servera Lotus Notes/Domino R6;
- zdokonalený systém filtrácie a eliminácie prijímaných emailových správ;
- odstránené problémy pri zapisovaní LOG informácií do protokolov v cudzích jazykoch;
- odstránené problémy v súvislosti so šifrovanými súbormi a pod..

Jedným z neprehliadnuteľných pozitív tohto AV-riešenia je okrem už spomínaných prvkov aj dostatočne "ostražitá" počiatočná konfigurácia, ktorá vyhľadáva škodlivé a podozrivé kódy vo všetkých emailových správach a ich prílohách (... prípadne len v prílohách spadajúcich do definovanej množiny nebezpečných súborových prípon), informuje používateľa, správcu systému i odosielateľa o nájdených infikovaných objektoch obsiahnutých v rámci kontrolovaných emailových správ (... formou spätnej emailovej správy i certifikácie práve kontrolovanej emailovej správy), ... . Infikované objekty dokáže AV-systém za bežných podmienok automaticky eliminovať z emailových správ, uložiť do tzv. vírusového trezoru alebo s upozornením doručiť bez zmeny priamo príjemcovi.

Prípadní záujemcovia o najnovšiu verziu AV-riešenia nazvaného AVG pre Lotus Notes/Domino nájdu viac všeobecných i marketingových informácií na web stránkach AV-spoločnosti Grisoft, odkiaľ si okrem iného môžu priamo stiahnuť aj príslušnú jazykovú verziu inštalačného balíka – download (... jeho kapacita sa pohybuje od 650 do 700 kB).

Vytlačiť článok... Zdroj: Grisoft


Súvisiace články:
2003-11-28 09:05:00  Antivírusový systém AVG 7.0 pre Linux - AV programy
2003-09-16 09:30:00  AV-Agent pre MS Systems Management Server - AV programy
2003-07-07 09:30:00  Antivírusový systém AVG 7.0 Professional - AV programy
2001-12-10 09:25:00  AVG & NVC pre MS Exchange 2000 - AV programy


Systémové hlásenie:
Pri generovaní stránky sa vyskytla nasledujúca chyba - nepodarilo sa nájsť požadovaný zdroj dát!

Na odstránení vzniknutého stavu sa intenzívne pracuje, skúste navštíviť naše web stránky o niečo neskôr.