Vírusy.sk - Informačný web server (www.virusy.sk)

Novinky - PC Vírusy - AV Systémy - Virus Bulletin - Download

_Novinky__
Editoriál
Novinky

_PC Vírusy__
Popisy vírusov
Vírusový radar
Poplašné správy
Napadnutý vírusom?
Diskusia o vírusoch

_AV Systémy__
AV programy
AV spoločnosti
AV testy
Trial verzie AV
Online verzie AV
Jednoúčelové AV
Diskusia o AV

_Virus Bulletin__
Virus Bulletin
Virus Bulletin
2004-2005

_O Vírusoch__
eKonferencie
Encyklopédie
Publikácie

_Redakcia__
Kontakt
Spolupráca

_Partneri__
LTC.sk

_Spriatelené sajty__
AVIR.sk
DrWeb32.sk
AEC.sk
Grisoft.cz
BitDefender.com
Info Consult.sk

 

 
 
2003-04-02 09:15:00 - Martin LEPIŠ - Novinky
CHIP CD 4/2003 & problematika AV-bezpečnosti...

Pre český počítačový magazín CHIP sa za posledné roky stalo istou tradíciou špecializované zameranie jeho štvrtého – aprílového – čísla na stále aktuálnu a dynamicky sa meniacu problematiku bezpečnosti a AV-ochrany pracovných staníc. Tentoraz je na náš veľký údiv tejto problematike venované skutočne len minimálne miesto v rámci klasického časopisu. Našťastie pravý opak možno povedať o priloženom CHIP CD. To okrem viacerých zaujímavých informácií o všeobecnej bezpečnosti i AV-ochrane počítačov zosumarizovaných vo forme off-line verzií web stránok obsahuje aj zbierku aktualizácií pre vybrané AV-systémy a niekoľko desiatok megabajtov skúšobných i freewarových bezpečnostných a AV-aplikácií, osobných firewallov, ... .

Otázkam všeobecnej bezpečnosti a AV-ochrane sa snažia v prvých mesiacoch každého roka venovať svoju nemalú pozornosť takmer všetky periodiká monitorujúce svet IT. Inak tomu nie je ani v prípade tvorcov počítačového magazínu CHIP. Ten na rozdiel od ostatnej konkurencie vyniká v tejto oblasti však nielen počas mesiaca apríl, ale viac menej po celý rok. Na jeho pravidelnej prílohe, ktorou je CHIP CD môžu čitatelia – používatelia (... ktorých možnosti pripojenia na Internet nie sú až také rúžové) pravidelne nájsť relatívne "čerstvú" zbierku aktualizácií pre desiatku svetovo najpoužívanejších AV-systémov. Navyše sú pre pravidelných čitateľov tohto periodika vždy pripravené aj plné verzie troch dosť kvalitných AV-systémov, akými sú: AVAST! 4.0 Professional Edition, AVG 6.0 Chip Edition a Kaspersky Anti-Virus 4.0 Lite Edition. V každom ďalšom čísle časopisu sa nachádzajú nové aktivačné kľúče, ktoré predlžujú ich platnosť o približne ďalší mesiac – čo znamená, že predplatitelia môžu takýmto spôsobom získať okrem cenných informácií dostupných v samotnom časopise a na CD prílohe aj AV-systém na celý rok takmer zadarmo!!!
Ak hovoríme o pravidelnom informovaní čitateľov časopisu CHIP o udalostiach i novinkách, ktoré sa odohrali na scéne škodlivých kódov za posledné obdobie, určite by sme nemali prehliadnuť ani tzv. Antivírusový kútik pána Baudiša (... ktorý pracuje pre českú AV-spoločnosť Alwil Software). V ňom sú často veľmi stručne, jasne a občas aj s nadsázkou popisované najnovšie škodlivé kódy – vírusy, červy i trójske kone, udalosti týkajúce sa škodlivých kódov, ich charakteristiky, špecifiká šírenia sa, prejavy a pod..

Tohtoročná aprílová nádielka je však o dosť bohatšia. Na priloženom CHIP CD sú pre prípadných záujemcov dostupné nielen off-line verzie web sajtov AV-spoločností Eset Software (... vrátane testovacej verzie AV-systému NOD32 verzia 1.xxx) a Protect Data (... vrátane stručných informácií o distribuovanom AV-systéme Sophos), ale aj off-line verzie informačných web serverov HOAX.cz, Krypta.cz, Viry.cz a iných. Pre používateľov, ktorí namiesto textových informácií uprednostňujú softvérové aplikácie je tiež dobre postarané. K dispozícii sú okrem skúšobných verzií aj poniektoré freewarové edície aplikácií rozdelených do nasledujúcich skupín:

- už spomínané AV-systémy určené pre všestrannú ochranu počítačových staníc;
- anti-dialery určené pre boj s nežiadúcimi aplikáciami zneužívajúcimi slabiny dial-up pripojení;
- internetové čističe určené pre odstraňovanie nežiadúcich dát ostávajúcich v systéme po práci s Internetom;
- osobné firewally určené pre dodatočnú ochranu sieťovej komunikácie – ako smerom von, tak aj dnu;
- anti-spammery určené pre boj s nevyžiadanou emailovou poštou.

Okrem všetkých týchto informácií a programov je na CHIP CD umiestnených aj veľa ďalších zaujímavostí, nevynímajúc napríklad ani najnovšie bezpečnostné záplaty pre OS MS Windows XP. Čo teda dodať na záver? Nuž azda len to, že ak patríte k tým používateľom, ktorí by radi získali bezpečnostný, poprípade nejaký ten AV-systém na istý čas takpovediac "zadarmo" alebo len za účelom jeho detailnejšieho odskúšania určite by ste nemali prehliadnuť pri najbližšej ceste okolo poštového novinového stánku najnovšie – aprílové – číslo časopisu CHIP, spolu s jeho CHIP CD prílohou.

Vytlačiť článok... Zdroj: CHIP.cz


Súvisiace články:
2004-07-01 14:45:00  CHIP 7/2004 & ochrana pred škodlivými, nežiadúcimi kódmi i spamom... - Novinky
2003-10-30 08:30:00  CHIP CD 11/2003 & problematika bezpečnosti dát... - Novinky
2002-07-25 10:25:00  CHIP SPECIÁL - Jak na počítačové viry... - Novinky
2002-03-30 09:15:00  CHIP CD 4/2002 & problematika AV-bezpečnosti... - Novinky


Systémové hlásenie:
Pri generovaní stránky sa vyskytla nasledujúca chyba - nepodarilo sa nájsť požadovaný zdroj dát!

Na odstránení vzniknutého stavu sa intenzívne pracuje, skúste navštíviť naše web stránky o niečo neskôr.