Vírusy.sk - Informačný web server (www.virusy.sk)

Novinky - PC Vírusy - AV Systémy - Virus Bulletin - Download

_Novinky__
Editoriál
Novinky

_PC Vírusy__
Popisy vírusov
Vírusový radar
Poplašné správy
Napadnutý vírusom?
Diskusia o vírusoch

_AV Systémy__
AV programy
AV spoločnosti
AV testy
Trial verzie AV
Online verzie AV
Jednoúčelové AV
Diskusia o AV

_Virus Bulletin__
Virus Bulletin
Virus Bulletin
2004-2005

_O Vírusoch__
eKonferencie
Encyklopédie
Publikácie

_Redakcia__
Kontakt
Spolupráca

_Partneri__
LTC.sk

_Spriatelené sajty__
AVIR.sk
DrWeb32.sk
AEC.sk
Grisoft.cz
BitDefender.com
Info Consult.sk

 

 
 
2003-08-20 13:45:00 - Martin LEPIŠ - AV spoločnosti
AV-spoločnosť Dialogue Science & Dr.Web32 Anti-Virus zadarmo...

Od začiatku augusta sa to všade len tak hemží novými emailovými/internetovými červami, rôznymi vírusmi i trójskymi koňmi. Z tohto dôvodu dostávajú poriadne zabrať tak pracovníci AV-spoločností, ako aj samotní používatelia počítačov. No a práve pre nich prináša AV-spoločnosť Dialogue Science v týchto dňoch zaujímavú ponuku, ktorá im umožňuje získať úplne zadarmo najnovšiu a plne funkčnú, i keď len časovo obmedzenú verziu výkonného ruského AV-systému Dr.Web32 Anti-Virus. Ten by mal v takpovediac ťažkých chvíľach pomôcť jednotlivým používateľom pri automatickej eliminácii najnovších i najrozšírenejších škodlivých kódov.

Pred pár dňami sprístupnila ruská AV-spoločnosť Dialogue Science na svojich web stránkach inovovanú verziu AV-systému Dr.Web32 Anti-Virus (... s číselným označením 4.30), ktorá so sebou prináša viacero noviniek a vylepšení ako na úrovni jadra systému, tak aj jeho modulov. O nich si však povieme viac až na záver tohto článku. Na tomto mieste je oveľa dôležitejšie zdôrazniť to, že tvorcovia tohto AV-systému sa vzhľadom na udalosti prebiehajúce na vírusovej scéne počas uplynulých týždňov/dní rozhodli sprístupniť svoj produkt početnej skupine používateľov – a to úplne zadarmo!!! K tomuto kroku ich "donútil" podľa všetkého práve novo objavený a masovo sa šíriaci internetový červ Win32/Blaster (... alias Win32/Lovsan), ktorý mal minulú sobotu odštartovať vlnu DDoS útokov proti aktualizačnému serveru spoločnosti Microsoft (... to sa mu našťastie nepodarilo zrealizovať). Špeciálna – plne funkčná verzia AV-systému Dr.Web32 Anti-Virus je určená pre všetkých tých, ktorí potrebujú získať rýchlo a hlavne bezplatne (... v čase azda najväčšej tohtoročnej vírusovej epidémie) výkonný nástroj pre ochranu počítačových systémov s OS MS Windows 9x-2003 a zároveň aj dokonalú elimináciu najrozšírenejších škodlivých kódov. Použitie tohto AV-systému môže teda buď odvrátiť možný útok zo strany všade prítomných škodlivých kódov alebo pomôcť majiteľom infikovaných počítačov zbaviť sa neželaných hostí, ktorí sa im usadili v ich systéme.
Zvykne sa hovoriť, že nič dobré netrvá večne, čo je presne i prípad týkajúci sa tejto špeciálnej verzie AV-systému Dr.Web32 Anti-Virus. Tú môžu používatelia so všetkými jej funkciami používať len do konca tohto mesiaca – presnejšie povedané do (!) 30.8.2003 (!). Po tomto dátume sa zo špeciálnej – plne funkčnej verzie stane klasická skúšobná verzia, ktorá síce umožňuje vyhľadávanie škodlivých kódov, avšak nedovoľuje vykonávať ich elimináciu z infikovaných systémov.

V prípade, že teda máte záujem získať alebo naopak potrebujete hoci len na nasledujúcich desať dní výkonný AV-systém Dr.Web32 Anti-Virus, potom neváhajte a stiahnite jeho špeciálnu verziu priamo z web stránok spoločnosti Dialogue Science alebo z nášho FTP servera, t.j. zo sekcie nazvanej Download / TRIAL verzie AV.

Ako sme už spomínali v úvode článku, pred časom bola uvoľnená na trh inovovaná verzia AV-systému Dr.Web32 Anti-Virus 4.30, v rámci ktorej bolo vykonaných viacero úprav a vylepšení. Základná modulová výbava, ktorá pozostáva z rezidentného a klasického skenera, skenera pre príkazový riadok, plánovača úloh a aktualizačného modulu sa nijako nezmenila, pričom medzi jej rozširujúce moduly patrí ešte univerzálny skener emailových správ a ich príloh. Hlavné zmeny boli tentoraz vykonané na úrovni jadra AV-systému, ktoré dokáže pracovať oveľa efektívnejšie na viac procesorových počítačových systémoch s OS MS Windows NT-2003 a zároveň umožňuje vykonávať AV-kontrolu štartovacích súborov po každej aktualizácii databázy vírusových reťazcov a tiež pri každom štarte OS MS Windows 9x-Me. Rozšírená bola aj množina implicitne kontrolovaných súborových prípon a typov súborov na úrovni rezidentného skenera, zlepšili sa možnosti klasického skenera pri eliminácii škodlivých kódov zo systémových registrov a dôležitých systémových súborov, čiastočne sa zmenil spôsob generovania údajov obsiahnutých v registračnom kľúči a odstránili sa viaceré chyby súvisiace so správou pamäte pri práci s archívmi typu ZIP, RAR, ... . Kompletný zoznam všetkých identifikovaných a následne opravených chýb je zverejnený priamo tu.
Registrovaným používateľom odporúčame, aby si svoju doteraz používanú (... staršiu) verziu tohto AV-systému vo vlastnom záujme aktualizovali za inovovanú verziu. V tomto období je predsa nesmierne dôležité, aby v každom počítači fungoval práve AV-systém bez najmenších chýb a dokázal zasiahnuť vždy tam, kde to bude potrebné. Zabúdať by sa samozrejme nemalo ani na pravidelnú aktualizáciu databázy vírusových reťazcov, bez ktorej len zriedkakedy dokáže AV-systém identifikovať nové škodlivé kódy.
Mimochodom, keď už hovoríme o identifikácii nových škodlivých kódov – vedeli ste o tom, že práve AV-systém Dr.Web32 Anti-Virus dokázal všeobecne identifikovať najnovší variant červa Win32/Sobig.F bez nutnosti predchádzajúcej aktualizácie jeho databázy vírusových reťazcov?!

Vytlačiť článok... Zdroj: AVIR Pezinok


Súvisiace články:
2003-02-07 13:30:00  AV-spoločnosť Dialogue Science & Dr.Web32 Anti-Virus... - AV spoločnosti
2003-01-07 10:15:00  AV-spoločnosť Dialogue Science & SpIDer Mail... - AV spoločnosti
2002-10-08 09:25:00  AV-spoločnosť SalD Ltd. & Dr.Web32... - AV spoločnosti
2002-05-24 10:55:00  Spolupráca spoločností SalD Ltd. & RitLabs. - AV spoločnosti


Systémové hlásenie:
Pri generovaní stránky sa vyskytla nasledujúca chyba - nepodarilo sa nájsť požadovaný zdroj dát!

Na odstránení vzniknutého stavu sa intenzívne pracuje, skúste navštíviť naše web stránky o niečo neskôr.