Vírusy.sk - Informačný web server (www.virusy.sk)

Novinky - PC Vírusy - AV Systémy - Virus Bulletin - Download

_Novinky__
Editoriál
Novinky

_PC Vírusy__
Popisy vírusov
Vírusový radar
Poplašné správy
Napadnutý vírusom?
Diskusia o vírusoch

_AV Systémy__
AV programy
AV spoločnosti
AV testy
Trial verzie AV
Online verzie AV
Jednoúčelové AV
Diskusia o AV

_Virus Bulletin__
Virus Bulletin
Virus Bulletin
2004-2005

_O Vírusoch__
eKonferencie
Encyklopédie
Publikácie

_Redakcia__
Kontakt
Spolupráca

_Partneri__
LTC.sk

_Spriatelené sajty__
AVIR.sk
DrWeb32.sk
AEC.sk
Grisoft.cz
BitDefender.com
Info Consult.sk

 

 
 
2003-09-03 10:45:00 - Petr NÁDENÍČEK - AV spoločnosti
Novinka v softvérovom portfóliu AV-spoločnosti F-Secure...

Na svete existuje veľké množstvo rôznorodých škodlivých kódov, pričom zvlášť v oblasti masovo sa šíriacich internetových červov je v posledných dňoch či skôr týždňoch veľmi živo. Preto je potrebné viac než kedykoľvek predtým zodpovedajúcim spôsobom chrániť jednotlivé počítačové systémy, i v nich obsiahnuté dáta. S novými i už existujúcimi antivírusovými a bezpečnostnými produktmi fínskej AV-spoločnosti F-Secure to ide naozaj veľmi ľahko a efektívne. Dôkazom toho je aj nový a komplexný softvérový balík F-Secure Anti-Virus Client Security, ktorý bol uvedený na trh práve v týchto dňoch... .

F-Secure Anti-Virus Client Security je odpoveďou na hrozby, ktoré prichádzajú s komplexnými internetovými červami. Ich šírenie sa neustále zrýchľuje, zneužívajú nové a stále netradičnejšie cesty (napríklad Peer-to-Peer siete) a väčšinou si so sebou nesú ďalší nebezpečný "náklad" v podobe najrôznejších trójskych koňov, zadných vrátok, ďalších zákerných vírusov a pod.. S takýmito hrozbami si často nevie dostatočne efektívne poradiť ani ten najlepší antivírusový systém. V takýchto prípadoch je neraz nutné počítačové systémy chrániť aj pomocou personálneho firewallu a systému prevencie prienikov. Nemenej dôležitá je v tomto smere aj spoľahlivá aktualizácia databáz vírusových reťazcov (... poprípade aj skenovacích motorov) a včasné doručenie nových dôležitých informácií koncovému používateľovi.

Ukážka bezpečnostného a AV-riešenia F-Secure Anti-Virus Client Security...

Toto všetko so sebou prináša softvérový balík F-Secure Anti-Virus Client Security svojim používateľom. Obsahuje robustné a vysoko kvalitné antivírusové riešenie F-Secure Anti-Virus, spoľahlivý integrovaný personálny firewall, systém prevencie prienikov IDS, jednoduché a prehľadné používateľské rozhranie, nástroje pre kontrolu emailovej komunikácie a integrovaný informačný systém F-Secure Radar, ktorý používateľa včas varuje pred novými škodlivými kódmi a možnými bezpečnostnými incidentmi (... pozri obrázky). Riešenie možno centrálne spravovať pomocou nástroja F-Secure Policy Manager, čo znamená, že je vhodné aj pre väčšie firemné siete.

F-Secure Anti-Virus svoju kvalitu v minulosti "doložil" množstvom rôznych ocenení (napríklad prestížnym ocenením Virus Bulletin 100 %). Jeho účinnosť je podporená paralelným použitím niekoľkých skenovacích motorov (... vrátane heuristického). Mechanizmus aktualizácie vírusových databáz prostredníctvom Internetu je prepracovaný do tej miery, že prakticky vylučuje akúkoľvek chybu alebo zlyhanie v dôsledku chybného priebehu samotnej aktualizácie (... zálohuje si totiž predchádzajúcu aktualizáciu a v prípade problémov s novou sa k nej vracia). Časté inkrementálne aktualizácie navyše pomáhajú znižovať celkové zaťaženie počítačovej siete. Skenovacie jadro programu si dokáže spoľahlivo poradiť s vyhľadávaním a eliminovaním komplexných škodlivých kódov i liečením napadnutých súborov.

Integrovaný personálny firewall je vytvorený na overenej technológii F-Secure Distributed Firewallu, ktorá v súčasnosti patrí k jedným z tých najlepších. Jeho ovládanie je vďaka prednastaveným bezpečnostným úrovniam veľmi rýchle a jednoduché. Kontrola na aplikačnej úrovni a záznamy o jednotlivých prijatých i odoslaných paketoch predstavujú ďalšie posilnenie ochrany systémov pred rôznymi typmi vírusových i hackerských útokov. Plná integrácia pod centrálnu správu F-Secure Policy Managera dáva zase administrátorovi vždy aktuálny prehľad o stave jeho počítačovej siete a prípadných - vzniknutých incidentoch.
Na personálny firewall úzko naväzuje aj systém prevencie prienikov IDS, ktorý chráni počítačové systémy nielen pred nežiadúcim skenovaním portov, ale aj pred nežiadúcimi aktivitami rôznych sieťových červov. Nástroje pre ochranu emailovej komunikácie dokážu navyše preverovať prichádzajúcu POP3 i odchádzajúcu SMTP prevádzku a sú úplne nezávislé na konkrétnej, resp. používanej emailovej klient aplikácii.

Nové antivírusové a bezpečnostné riešenie F-Secure Anti-Virus Client Security je na trhu oficiálne dostupné len krátky čas, no určite si veľmi rýchlo nájde mnoho spokojných a pred všade prítomnými škodlivými kódmi aj dobre chránených používateľov. Prípadní záujemcovia môžu nájsť detailnejšie technické a marketingové informácie týkajúce sa tohto komplexného softvérového balíka na web stránkach AV-spoločnosti F-Secure alebo AEC.sk. Prostredníctvom nasledujúceho odkazu si tiež môžu tento softvérový produkt stiahnuť na svoj počítač a počas 30-dňovej skušobnej doby overiť všetky jeho existujúce možnosti i kvality – download (... približná kapacita súboru je 25 MB).

Vytlačiť článok... Zdroj: AEC.sk


Súvisiace články:
2003-05-09 11:15:00  Nové AV-riešenia od spoločnosti F-Secure... - AV spoločnosti
2002-07-06 09:30:00  Softvérové novinky od AV-spoločnosti F-Secure... - AV spoločnosti
2001-09-17 14:30:00  F-Secure Anti-Virus: Nenápadný pracant zo severu - AV spoločnosti


Systémové hlásenie:
Pri generovaní stránky sa vyskytla nasledujúca chyba - nepodarilo sa nájsť požadovaný zdroj dát!

Na odstránení vzniknutého stavu sa intenzívne pracuje, skúste navštíviť naše web stránky o niečo neskôr.