Vírusy.sk - Informačný web server (www.virusy.sk)

Novinky - PC Vírusy - AV Systémy - Virus Bulletin - Download

_Novinky__
Editoriál
Novinky

_PC Vírusy__
Popisy vírusov
Vírusový radar
Poplašné správy
Napadnutý vírusom?
Diskusia o vírusoch

_AV Systémy__
AV programy
AV spoločnosti
AV testy
Trial verzie AV
Online verzie AV
Jednoúčelové AV
Diskusia o AV

_Virus Bulletin__
Virus Bulletin
Virus Bulletin
2004-2005

_O Vírusoch__
eKonferencie
Encyklopédie
Publikácie

_Redakcia__
Kontakt
Spolupráca

_Partneri__
LTC.sk

_Spriatelené sajty__
AVIR.sk
DrWeb32.sk
AEC.sk
Grisoft.cz
BitDefender.com
Info Consult.sk

 

 
 
2001-10-27 11:30:00 - Martin LEPIŠ - AV testy
Aktualizovaný test on-line verzií AV-systémov...

Uplynulo len pár dní a nemecká dvojica v zložení: GEGA IT-Solutions GbR a The University of Magdeburg sprístupnila na svojich web stránkach aktualizované výsledky druhého rozsiahleho AV-testu. Po dlhšej dobe sa opäť dostali pod drobnohľad on-line verzie AV-systémov dostupné ako voľne - bezplatne - použiteľné služby Internetu prevádzkované jednotlivými AV-spoločnosťami prostredníctvom web serverov. V teste sa objavilo šesť AV-systémov, ktoré si môže odskúšať prakticky každý, kto má pripojenie na Internet, internetovský prehliadač (... najlepšie MS Internet Explorer) a voľné približne 4 MB na pevnom disku. Výsledné porovnanie výkonnosti, všestrannosti použitia i celkovej podpory kontrolovaných súborov, archívov, .... je v skutku zaujímavé. Navyše sú k dispozícii i detailné informácie týkajúce sa identických funkcií a možností dostupných v rámci klasických verzií testovaných AV-systémov.

Základnou výhodou každej on-line verzie AV-systému je jej bezplatné použite nezávisle na čase a platforme OS. Aktuálny vývoj posunul celkový výkon v oblasti identifikácie a zároveň aj odstraňovania počítačových vírusov prostredníctvom týchto AV-systémov na takmer rovnakú úroveň ako pri ich klasických - na pevnom disku nainštalovaných - edícií. Ako sa však hovorí: "Každá minca má dve strany" a žiaľ platí to aj v tomto prípade. Za bezplatnú dostupnosť musí väčšina používateľov zaplatiť určitú daň v podobe pripojenia svojho počítača (... ktorý majú záujem otestovať) na Internet a downloadu približne 4 MB výkonného kódu na svoj pevný disk. Iste pre mnohých s rýchlymi prípojkami to nie je žiaden problém... . Ak sa ale pozrieme na celkový princíp a formu AV-ochrany z dlhodobého hľadiska veľmi rýchlo zistíme, že on-line verzie AV-systémov sú určené skôr pre príležitostné využitie než pre skutočnú ochranu systému. Dôvodom je najmä to, že neumožňujú aplikáciu tzv. permanentnej AV-ochrany, ktorá sa v dnešnej dobe stáva pre moderné počítačové systémy komunikujúce v počítačových sieťach plných vírusov skutočne nevyhnutnou.

Vráťme sa ale k už spomínanému testu... . Tentoraz sa medzi testované on-line verzie AV-systémov dostali:

- AVX On-line Scan (Central Command)
- Command Anti-Virus (Command Software Systems)
- McAfee VirusScan (Network Associates)
- Panda ActiveScan (Panda Software)
- Symantec Anti-Virus (Symantec)
- TrendMicro Anti-Virus (Trend Micro)

Tak ako obvykle v závere celého testu nebol jednoznačne určený víťaz a ani zostávajúca skupina porazených kandidátov. Pri testovaní sa sledovali nielen celkové nároky AV-systému na OS, ale aj výkon jeho skenovacieho jadra, modulu pre odstraňovanie najrozšírenejších vírusov, podporované typy súborov, archívov, run-time komprimátorov a OLE objektov spadajúcich do procesu AV-kontroly, vrátane možnosti samočinnej identifikácie používanej aplikácie pre prácu s elektronickou poštou a následnej kontroly všetkých emailových správ a ich príloh. Dôležitými informáciami sa tiež ukázali byť systémové prvky dostupné pri on-line AV-kontrole, ako napr.: pevné disky, sieťové disky, adresáre, súbory, emailové schránky, operačná pamäť, ... .

Prípadní záujemcovia sa môžu detailne oboznámiť s výsledkami testu priamo na stránkach servera AV-Test.org, prípadne si ich môžu stiahnuť v podobe excelovského súboru skomprimovaného do ZIP archívu (...kapacita súboru je približne 31 kB) aj na svoj lokálny počítač.

Vytlačiť článok... Zdroj: AV-Test.org


Systémové hlásenie:
Pri generovaní stránky sa vyskytla nasledujúca chyba - nepodarilo sa nájsť požadovaný zdroj dát!

Na odstránení vzniknutého stavu sa intenzívne pracuje, skúste navštíviť naše web stránky o niečo neskôr.