Vírusy.sk - Informačný web server (www.virusy.sk)

Novinky - PC Vírusy - AV Systémy - Virus Bulletin - Download

_Novinky__
Editoriál
Novinky

_PC Vírusy__
Popisy vírusov
Vírusový radar
Poplašné správy
Napadnutý vírusom?
Diskusia o vírusoch

_AV Systémy__
AV programy
AV spoločnosti
AV testy
Trial verzie AV
Online verzie AV
Jednoúčelové AV
Diskusia o AV

_Virus Bulletin__
Virus Bulletin
Virus Bulletin
2004-2005

_O Vírusoch__
eKonferencie
Encyklopédie
Publikácie

_Redakcia__
Kontakt
Spolupráca

_Partneri__
LTC.sk

_Spriatelené sajty__
AVIR.sk
DrWeb32.sk
AEC.sk
Grisoft.cz
BitDefender.com
Info Consult.sk

 

 
 
2001-11-14 13:15:00 - Petr NÁDENÍČEK - AV spoločnosti
McAfee ePolicy Orchestrator  (... verzia 2.5)

Posledná novinka od AV-spoločnosti McAfee, ktorá je divíziou Network Associates, predstavuje nástroj pre centrálnu správu AV-systémov, nazvaný McAfee ePolicy Orchestrator. Jeho aktuálna verzia (... s označením 2.5) dokáže spravovať nielen AV-riešenia z vlastnej produkcie spoločnosti McAfee, ale aj AV-produkty pre pracovné stanice a servery od konkurenčného Symantecu. Perličkou v súvislosti s týmto produktom je možnosť spravovať z jedného miesta - servera - AV-ochranu až na 250 000 staniciach.

Predchádzajúca verzia McAfee ePolicy Orchestrator 2.0 síce už vedela registrovať prítomnosť konkurenčného AV-softvéru na spravovaných staniciach, ale nevedela ho spravovať a "vnucovať" mu bezpečnostnú politiku. To všetko už ale nová verzia 2.5 dokáže. Veľké percento administrátorov iste privíta možnosť konečne pohodlne a efektívne vzdialene spravovať aj počítače s inštalovanými produktmi od Symantecu (napr. Norton Anti-Virus), ktoré ako je všeobecne známe, nemajú svoju centrálnu správu ani zďaleka na takej úrovni, ako riešenia od spoločnosti McAfee.
Dôkazom vysokej kvality tohto a aj ďalších riešení od McAfee je tiež to, že dokáže z jedného servera "obsluhovať" obrovský počet pracovných staníc a "vnucovať" im definovanú bezpečnostnú politiku. Naviac je pomocou neho možné vytvárať i detailné dátové a grafické výstupy, ktoré sprehľadňujú a poskytujú dôležité informácie o stave AV-ochrany vo firme, apod.. S možnosťou správy AV-riešení pôvodom od iného producenta sa ePolicy Orchestrátor stáva lákavou alternatívou aj pre firmy, ktorých AV-ochrana staníc nie je v tomto smere príliš homogénna.

Ak by sme mali McAfee ePolicy Orchestrator stručne predstaviť, mohli by sme povedať, že ide o riešenie skladajúce sa zo serverovej a klientskej časti (tzv. agenta). Agenta je možné na stanice vzdialene inštalovať niekoľkými spôsobmi. Jednotlivé počítače v sieti je možné jednoducho rozdeľovať do domén a je na ne možné vzdialene inštalovať AV-ochranu, plánovať skenovanie, vykonávať aktualizácie, nastavovať bezpečnostné politiky a reportovať udalosti. Všetky tieto činnosti môže vykonávať administrátor. Ten komunikuje s ePolicy Orchestrátor serverom pomocou administrátorskej konzoly, ktorá môže byť nainštalovaná kdekoľvek v lokálnej sieti.

McAfee ePolicy Orchestrator 2.5 je k dispozícii ako samostatné riešenie alebo ako súčasť pre centrálnu správu v balíku McAfee Active Virus Defense Suite (AVD). Ďalšie informácie o tomto AV-produkte nájdete priamo tu.

Vytlačiť článok... Zdroj: AEC.sk


Súvisiace články:
2004-07-13 13:35:00  AV-spoločnosť McAfee & nový VirusScan Enterprise 8.0i - AV spoločnosti
2004-07-07 11:45:00  AV-spoločnosť Network Associates sa mení na McAfee... - AV spoločnosti
2003-07-02 09:15:00  McAfee ePolicy Orchestrator - AV spoločnosti
2002-07-26 12:15:00  AV-spoločnosť McAfee inovuje svoje produkty a služby... - AV spoločnosti


Systémové hlásenie:
Pri generovaní stránky sa vyskytla nasledujúca chyba - nepodarilo sa nájsť požadovaný zdroj dát!

Na odstránení vzniknutého stavu sa intenzívne pracuje, skúste navštíviť naše web stránky o niečo neskôr.